Cięcie plazmą – CNC

Firma Uni-Pro specjalizuje się w do usłudze cięcia plazmowego oraz tlenowego, na maszynach sterowanych CNC dzięki którym można zautomatyzować procesy spawania.

Plazma to zjonizowana materia, która swoim stanem skupienia przypomina gaz, lecz coraz częściej uznawana i doceniana jest jako czwarty stan materii. Plazma przewodzi prąd elektryczny, lecz jej opór maleje wraz ze wzrostem temperatury (odwrotnie jak w metalach). Cięcie plazmą polega na topieniu oraz wyrzucaniu metali ze szczeliny cięcia. W urządzeniach do cięcia plazmą używa się gazów plazmotwórczych z reguły jest to powietrze, lecz w dużych maszynach stosuje się argon, azot, wodór, hel czy też mieszanki tych gazów. Metoda ta polega na wykorzystaniu dużej temperatury w jądrze łuku (który posiada duży ładunek energii kinetycznej) oraz bardzo dużą prędkość strumienia plazmy. Dzięki temu cięty materiał jest topiony i wydmuchiwany ze szczeliny. Materiałem przeznaczonym do cięcia plazmowo może być materiał który przewodzi prąd elektryczny, tak więc najczęściej poddawane cięciu są materiały wykonane ze stopów węglowych oraz ich stopów, aluminium, mosiądzu jak i żeliwa.

Urządzenia do cięcia plazmą

Urządzenia do cięcia plazmą cechują się bardzo wysokimi parametrami oraz jakością wykonywanych usług. Są bardzo ekonomiczne, gdyż zużywają ograniczoną ilość energii oraz gazów wykorzystywanych podczas procesu cięcia. W połączeniu z rozwiniętymi rozwiązaniami w produktach plazmowych oraz plazmowo-tlenowych, są bardzo funkcjonalne, a ich cena jest adekwatna do jakości produktów. Urządzenia posiadają płynną regulację prądu, dzięki czemu można optycznie wybrać parametry cięcia dla różnych materiałów poddawanych obróbce – w zależności od ich grubości oraz gatunku. W zależności od modelu urządzenia do cięcia plazmą, możemy uzyskać cięcie bez względu na materiał i jego grubość. Urządzenia do cięcia plazmą wykonane są ze stopów aluminium, a dzięki swojej budowie są odporne na obciążenia dynamiczne jak i statyczne. Konstrukcja nośna maszyny wykonana jest ze stalowych profili, które są łączone ze sobą za pomocą spawów, przez co jest ona solidna oraz bardzo stabilna. Na niej osadzony jest stół materiałowy, jezdnia oraz elementy układu odciągowego. Elementy te wykonane są z hartowanej stali. Wszystkie przewody zlokalizowane są w prowadnicach, przez co są odporne na ścieranie, odpryski oraz wysoką temperaturę. Przez to zachowują wszystkie standardy bezpieczeństwa.

W realizacji zleceń w tym zakresie wykorzystujemy urządzenia do cięcia plazmą STIGAL z agregatami chłodzonym cieczą z możliwością cięcia do 40mm. Agregaty te są wysoce rozwinięte technologicznie, posiadają jakość ciecia High Quality Cut. Agregaty te wykorzystywane są w branżach produkcyjnych, wentylacyjnych przemysłowych oraz rozwiniętych warsztatach samochodowych.

Cięcie plazmą w Uni-Pro

Oferujemy kompleksowe usługi obróbki metali w tym czynności cięcia plazmowego materiałów stalowych. Cięcie materiałów w zakresie grubości od 0,5 mm do 40mm w jakości zbliżonej do jakości cięcia laserowego z precyzją do 0,4 mm. Posiadamy maszyny bardzo łatwe do przemieszczania, można je z łatwością przetransportować na różne stanowiska w hali produkcyjnej, dzięki temu możemy wykonywać specjalistyczne zlecenia zgodnie ze specyfikacją zamawiającego. Niektóre z modeli można zwiększyć modułowo, powiększyć o dodatkowe elementy jak np.: obrotnice do rur, wyciągnik portalu czy też suport frezarki. Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółową ofertą w zakresie usług wykonywanych przez naszą firmę przy użyciu urządzenia do cięcia plazmą z agregatem chłodzonym cieczą.

Prawo autorskie ©2001 UNI-PRO Grzegorz Bokotko
UNI-PRO Wentylatory Przemysłowe
ul. Potkanowska 48, 26-600 Radom
tel.: +48 366 61 11
kom.: 602 404 505
E-mail: wentylatory@uni-pro.com.pl