Piaskowanie w komorze (szkiełkowanie)

Firma Uni-Pro oferuje kompleksowe usługi z zakresu piaskowania, szkiełkowania, malowania i zabezpieczeń antykorozyjnych wszelkiego rodzaju wyrobów wykonanych ze stali, betonu, cegły, kamienia czy drewna przy wykorzystaniu komory do szkiełkowania (kabiny do piaskowania).

Piaskowanie

To czynność polegająca na czyszczeniu i zdzieraniu starych powłok lakierniczych, rdzy oraz nalotów na kamieniu, drewnie, betonie. Efekt piaskowania jest podobny do szlifowania jednak czyszczona powierzchnia jest zazwyczaj o wiele gładsza i nie ma problemów z czyszczeniem trudno dostępnych rogów lub zakrzywień.

Szkiełkowanie

Jest procesem obróbki powierzchni bardzo zbliżonym do piaskowania, przy czym zamiast ziaren korundu używane są kuleczki szklane. Dzięki zastosowaniu tej metody powierzchnia po szkiełkowaniu nie jest poszarpana i wyostrzona jak w przypadku piaskowania, ale jest gładka, co ma istotne znaczenie przy elementach precyzyjnych, ponieważ gładka powierzchnia nie przyciąga tak łatwo osadów i brudu, jak powierzchnia po piaskowaniu.

Kabina do piaskowania – komora do szkiełkowania

Komora do szkiełkowania inaczej nazywana kabiną do piaskowania to maszyna o wszechstronnym zastosowaniu. Posiada wiele użyteczności. Dzięki komorze do szkiełkowania możemy wykonać następujące czynności, możemy oczyścić powierzchnię przedmiotów wykonanych z metalu. Dzięki temu usuniemy zanieczyszczenia spawalnicze, zgorzeliny, rdzę oraz naloty powierzchniowe, a także stare powłoki malarskie. Dzięki temu urządzeniu możemy pozbawić przedmioty ostrych, niebezpiecznych krawędzi. Oprócz oczyszczeniu powierzchni możemy uzyskać odpowiedni stopień chropowatości powierzchni. Podczas użytkowania kabina podłączona jest do sprężonego powietrza o ciśnieniu od 3 do 7 bar. Podczas pracy można stosować wszystkich rodzajów ścierniw o granulacji od 0,2 do 0,8 mm. Należąc do nich śrut, ścierniwo mineralne, korund a także kulki szklane. Kabina wykonana jest ze stalowej konstrukcji przez co jest stabilna oraz bardzo wytrzymała. Dzięki temu zapewnia bezpieczną oraz efektywną pracę. Przeznaczona jest do wykonywania czynności na sucho. Maszyna ta jest wyspecjalizowana do prac wykonywanych zgodnie z wymogami technicznymi i technologicznymi.

Jak wykonywane jest piaskowanie?

Dzięki rękawom można wykonywać prace z wykorzystaniem całej wielkości kabiny. Kabina wysłana jest gumowa wykładziną, dzięki czemu jest łatwa w utrzymaniu w czystości oraz zapobiega uderzeniu ścierniwa o ścianki kabiny. Dzięki temu żywotność kabiny przedłuża się o 40%, a także pozytywnie wpływa na komfort pracy, gdyż redukuje hałas występujący podczas pracy maszyny. Kabina w swojej budowie posiada oświetlenie, dzięki któremu zapewnia odpowiednią widoczność podczas wykonywania pracy. Kabina jest podłączona pod odpylacz, dzięki swojej budowie, umożliwia wstępną separację grawitacyjną. W środku kabiny znajduje się ciśnieniowa głowica robocza, która narzuca na powierzchnię ścierniwo. W kabina w swojej budowie posiada również pistolet powietrzny, który służy do oczyszczania i odmuchiwania powierzchni sprężonym powietrzem.

Oferowane usługi piaskowania (szkiełkowania)

Nasza firma oferuje piaskowanie zarówno konstrukcji stalowych, aluminiowych i nierdzewnych. Samochodowych felg stalowych oraz aluminiowych oraz innych elementów w zależności od potrzeb klientów. Po uzgodnieniu możliwe jest piaskowanie wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym. Dodatkową świadczymy usługi w zakresie szkiełkowania przekazanych przez klienta elementów. Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółową ofertą w zakresie przedmiotowych usług wykonywanych przez firmę Uni-Pro.

Prawo autorskie ©2001 UNI-PRO Grzegorz Bokotko
UNI-PRO Wentylatory Przemysłowe
ul. Potkanowska 48, 26-600 Radom
tel.: +48 366 61 11
kom.: 602 404 505
E-mail: wentylatory@uni-pro.com.pl