Wentylatory specjalne

Nasza firma specjalizuje się w produkcji wentylatorów promieniowych specjalnych. Charakterystyczną cechą tych wentylatorów jest ich budowa. Konstrukcje wentylatorów specjalnych są projektowane pod specyficzne wymagania klienta. Dzięki temu tworzymy wentylatory niespotykane na całym świecie. Prezentowane urządzenie wentylacyjne zasysa powietrze otworem okrągłym umieszczonym wzdłuż osi silnika. Wylot z wentylatora jak i cała konstrukcja przybiera bardzo różne formy. Uwarunkowane to jest specyfiką pracy takiego wentylatora. Także wylot nie jest klasyczny. Wirnik wentylatora ma tarczę nośną do której spawane są łopatki. Na łopatki po drugiej stronie spawana jest tarcza pokrywająca z otworem przez który zasysane jest powietrze. Wykonujemy takie wentylatory ze zwykłej stali zwykłej jakości, stali kwasoodpornej i tworzyw.

W zależności od zastosowania, wentylatory stosujemy w różnych gałęziach przemysłu, mają także szereg zastosowań specjalistycznych. Można stosować je do pracy z czystym powietrzem. Jeżeli występuje potrzeba transportu czynnika przez wentylator proponujemy do wykorzystania wydajne wentylatory promieniowe transportowe. Kolejną cechą szczególną omawianych wentylatorów jest możliwość dostosowania konstrukcji tak aby zintegrować go z danym urządzeniem, z którym ma współpracować. W zależności od potrzeb produkujemy wentylatory przeznaczone do tłoczenia powietrza o różnych temperaturach. Standardowo produkujemy urządzenia do tłoczenia powietrza o temperaturze dochodzącej do 350oC. W przypadku występowania strefy zagrożenia wybuchem oferujemy w sprzedaży specjalistyczne i odporne wentylatory przeciwwybuchowe.

Firma UNI-PRO produkuje również zestawy wentylacyjne przeznaczone do zabudowy w specyficznych obiektach inżynierskich takich jak piece, filtry końcowe, kabiny malarskie itp. Konstrukcje tego typu wentylatorów są najczęściej dostosowane przez naszych specjalistów do indywidualnych potrzeb klienta. Z uwagi na różnorodne wymagania zamawiających oraz profesjonalne podejście naszej firmy do projektowania wentylatorów nasze konstrukcje często są nietypowe i niepowtarzalne.

Wentylatory specjalne to urządzenia projektowane na indywidualne zamówienia klientów. Wentylatory takie są dostosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach. Przykładem mogą być wentylatory specjalne przeznaczone do malarni proszkowych, mokrych , hutach, piekarniach itp.. W miejscach takich panuje często wysoka temperatura, wymuszająca zastosowanie naprawdę trwałych materiałów do produkcji urządzenia. Produkcja wentylatorów specjalnych jest zajęciem specjalistycznym i wymagającym doskonałej znajomości materiałów, ich zastosowań i ograniczeń, a także zmusza do poszukiwania indywidualnych rozwiązań, które mogą być zastosowane w konkretnym przypadku. Z wyglądu wentylatory specjalne różnią od innych rodzajów wentylatorów, ich cena może być nawet kilkukrotnie wyższa. Często jest to jednak jedyne dostępne rozwiązanie, które można bezpiecznie stosować w specjalistycznych zakładach, w których występują trudne warunki jak wysoka temperatura czy duża wilgotność powietrza czy brak miejsca na wstawienie standardowego wentylatora przemysłowego.

Prawo autorskie ©2001 UNI-PRO Grzegorz Bokotko
UNI-PRO Wentylatory Przemysłowe
ul. Potkanowska 48, 26-600 Radom
tel.: +48 366 61 11
kom.: 602 404 505
E-mail: wentylatory@uni-pro.com.pl